Organisation

Fuldkornspartnerskabets organisation

BESTYRELSEN

Bestyrelsesformand

Niels Brinch-Nielsen
Adm. direktør, Valsemøllen A/S
nbn@valsemollen.dk

Næstformænd

Bente Stærk
Souschef i Kontoret for Ernæring, Fødevarestyrelsen
best@fvst.dk

Gitte Laub Hansen
Projektchef, Kræftens Bekæmpelse
glh@cancer.dk

Bestyrelsesmedlemmer

Pia Jensen
Salg- og marketing direktør, Lantmännen Schulstad / Unibake A/S
pia.jensen@lantmannen.com

Jan Poulsen
Sales & Marketing Director, B2B Denmark, Lantmännen Cerealia A/S
jan.poulsen@lantmannen.com

Britt Hougaard
Marketing & Kommunikationschef Kohberg Bakery Group A/S
brho@kohberg.com

Mette Mecklenburg
Fødevarekonsulent, Coop Danmark A/S
mette.mecklenburg@coop.dk

Observatør

Leif Nielsen
Branchedirektør, DI Fødevarer
leni@di.dk

SEKRETARIATET

Rikke Iben Neess - fuldkorn.dk

Kampagneleder

Rikke Iben Neess
rikke@fuldkorn.dk
+45 30 38 15 36
(På barsel)

camilla

Kampagneleder

Camilla Toft Petersen
camilla@fuldkorn.dk
+45 30 38 15 46

Martine Kjærsgaard Larsen - fuldkorn.dk

Kampagnemedarbejder

Martine Kjærsgaard Larsen
martine@fuldkorn.dk
+45 53 70 32 34

Fuldkornspartnere

Mød fuldkornspartnerne her

Vision, mission og strategi
Fuldkornspartnerskabets vision, mission og arbejdsstrategi
Fuldkornspartnere
Læs mere om fuldkornspartnerne i Fuldkornspartnerskabet
Historien
Fuldkornspartnerskabets historie og grundlag
Bliv fuldkornspartner
Se dine fordele som fuldkornspartner
Kampagner
Se tidligere kampagner og events
Hvad er fuldkorn?
Læs mere om fuldkorn